Zamówienia na kwotę powyżej 150,00 zł dostarczamy GRATIS

Jeżeli łączna wartość wszystkich Twoich zakupów w naszym sklepie przekroczy 450 zł dostaniesz 3% stałego rabatu!

Zabawka edukacyjna dla psa. Jaką wybrać?
   2020-11-13 22:43     Pies    0 Komentarzy
Zabawka edukacyjna dla psa. Jaką wybrać?

Zabawka edukacyjna dla psa. Jaką wybrać?

Pod wieloma względami pies niewiele różni się od człowieka. Tak, nie potrafi mówić, ale dla zdrowia i dobrego samopoczucia zdecydowanie potrzebuje dobrej, wysokiej jakości karmy, zabawek, uwagi i troski. Przyjrzyjmy się bliżej kwestii wyboru zabawek dla psa. Bo w końcu bez odpowiedniej rozrywki nie może się obejść ani szczeniak, ani dorosły, poważny pies.

Zabawki edukacyjne i rozwijające – dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

Zabawki edukacyjne dla psów pomagają rozwiązać dwa główne problemy:

- Zająć psa w czasie naszej nieobecności lub gdy akurat nie możemy poświęcić mu uwagi

- Wspierają rozwój fizyczny i umysłowy.


W pierwszym przypadku chodzi o zabawki, które nie wymagają udziału właściciela w zabawie. Szczególnie przydatne są w przypadku szczeniąt, które źle znoszą nieobecność właściciela (wyją, szczekają, niszczą rzeczy itp.). Często u podstaw takiego zachowania leży zwykła nuda. Aby zająć psa na dłużej, doskonale sprawdzą się różnego rodzaju zabawki na przysmaki, które możemy wypełnić ulubionymi smaczkami, wysmarować pasztetem, jogurtem naturalnym itp. Na przykład KONG Classic – kultowa już zabawka na przysmaki, wyjątkowo wytrzymała. Albo piszczący Wąż na przysmaki. Dla szczeniąt polecamy także tackę na przysmaki Licking Plate Lick'n'Snack — lizanie uspokaja szczenięta, męczy fizycznie i psychicznie wycisza.

Jeśli chodzi o drugi punkt, wszystko jest trochę bardziej skomplikowane, więc warto poświęcić temu trochę więcej uwagi.

Znaczenie zabawy z psem.

Stosowanie zabawek ma korzystny wpływ na kilka aspektów życia zwierzęcia:

- wspomaga aktywność fizyczną i rozwija określone grupy mięśni,

- pobudza aktywność umysłową,

- wzmacnia relacje z właścicielem.


Pamiętaj, że wspólna zabawa z psem, to idealny sposób na wzmocnienie waszej więzi i korektę relacji. Sam fakt ludzkiej uwagi jest dla psa niezwykle ważny, co wpływa na poprawę jego samopoczucia. Także taki kontakt pozwala psu określić swoje miejsce w hierarchii rodzinnej: zrozumieć, kto jest liderem i zbudować odpowiedni model zachowania.


Rodzaje zabawek edukacyjnych dla psów


W naszym sklepie oferujemy różnorodne zabawki dla psów. Możemy podzielić je na kilka głównych kategorii:

- Pluszaki – polecamy głównie dla szczeniąt i psów ras małych. Taka zabawka ma za zadanie uspokoić maluszka i umilić mu czas rozłąki z właścicielem. Często pluszaki stają się takim zastępczym przyjacielem, psy się do nich tulą i wszędzie ze sobą noszą (np. JK Papuga pluszowaJK Pluszowy krokodyl)

- Zabawki gumowe (silikon, kauczuk) - są niezbędne dla szczeniąt w okresie wymiany zębów. Zaspokajają potrzebę gryzienia, bez szkody dla Twoich butów i mebli (np. Trixie piłka Denta FunJK TPR Hantel z Kolcami, JK TPR Opona dental)

- Zabawki treningowe — piłki, frisbee, ring i sznury do przeciągania. Doskonałe do wspólnej zabawy i aktywnego spędzenia czasu z psem (np. Bungee Szarpak z amortyzatorem, Sznur Bawełniany 37cmJK Ringo gumoweJK TPR Frisbee)

- Interaktywne - różnego rodzaju łamigłówki dla psa, które zachęcają do szukania sposobu na zdobycie ukrytych przysmaków (np. Trixie Flip BoardTrixie Poker Box).


Interaktywne zabawki dla psów zachęcają do aktywności umysłowej i zwykle nie wymagają wzmożonej aktywności fizycznej. A więc idealnie się nadają na długie jesienne wieczory w domu, gdy pogoda nie sprzyja spacerom lub gdy pies np. z powodu kontuzji nie może biegać. Pewne jest, że gra umysłowa potrafi zmęczyć psa bardziej niż długi spacer.


Takie zabawki pozwalają psu wykazać się pomysłowością i wytrwałością, a jednocześnie dostać coś pysznego w nagrodę. Takie rozwiązanie jest o wiele lepsze niż podawanie przysmaków „tak po prostu”.