Ptaki zimujące
Autor      2018-12-05 13:36     Ptaki    0 Komentarzy
Ptaki zimujące

Nieuchronnie wielkimi krokami zbliża się prawdziwa zima. Mróz i śnieg to nie tylko niedogodność dla ludzi, ale także dla mieszkających w naszym otoczeniu zwierząt. Nasi skrzydlaci sąsiedzi maja problemy ze znalezieniem pożywienia. Duża część ptaków mieszkających w miastach żywi się owadami i owocami na które trudno liczyć gdy z nieba pada biały puch, a nóżki marzną od mrozu. Na szczęście z pomocą przychodzimy my.  Wielu mieszkańców miast dokarmia ptaki. Jednak dobrze jest wiedzieć jakich pasibrzuchów się spodziewamy i dobrać pokarm do ich preferencji.

 

Najczęściej nasze karmniki odwiedzają wróble i mazurki, które są typowymi ziarnojadami. Podstawą ich diety są nasiona traw, zbóż, pączki roślin i kiełkujące liście. Co prawda taki wróbelek od czasu do czasu nie pogardzi również dżdżownicą. Zwyczajna mieszanka ziaren zbóż i słonecznika zupełnie je usatysfakcjonuje. 

Nieco bardziej wymagającymi gośćmi są sikorki, kosy i szpaki. Ich głównym pożywieniem są larwy, owady i owoce. Nawet dzieci wiedzą, że dla sikorek wywiesza się słoninę. Tłuszcz zwierzęcy jest dla nich niezbędny do przetrwania mrozów. Do karmników możemy również dorzucić drobno pokrojone owoce i warzywa.  Trzeba jednak  pamiętać, że nie mogą być suszone, gdyż pęcznieją wtedy w wolu i mogą być niebezpieczne.

Czasami chcąc pomóc skrzydlatym przyjaciołom popełniamy błędy. Nie możemy podawać niczego co zawiera sól. Przypominamy że sól jest składnikiem pieczywa.  Niebezpieczne są tez pęczniejące kasze.

W naszym sklepie oczywiście znajda Państwo szeroka ofertę mieszanek i kul tłuszczowych. Życzymy więc miłego podglądania ????

Komentarz

* Imię:
* E-mail: (Nie zostanie opublikowany)
   Strona www (Zaczynająca się od http://)
* Komentarz
Przepisz kod