Zamówienia na kwotę powyżej 150,00 zł dostarczamy GRATIS

Jeżeli łączna wartość wszystkich Twoich zakupów w naszym sklepie przekroczy 450 zł dostaniesz 3% stałego rabatu!

Jak wybrać kaganiec dla psa
   2018-09-13 14:59     Pies    0 Komentarzy
Jak wybrać kaganiec dla psa

Nawet jeśli Twój pies jest oazą spokoju i nie ma w sobie cienia agresji, powinien mieć swój kaganiec. Są różne sytuacje kiedy może się przydać: w podróży, w miejscach publicznych, u weterynarza, lub po prostu dla świętego spokoju, żeby się nikt do nas nie mógł przyczepić.

 

Na co należy zwrócić uwagę wybierając kaganiec 

 

v  Po pierwsze, żeby pies dobrze się czuł w kagańcu, nie próbował go co chwila ściągać, kaganiec powinien być dobrany w odpowiednim rozmiarze.

Zwróć uwagę na średnicę kagańca - pies powinien mieć możliwość swobodnego otworzenia pyska i ziajania. A także na jego długość - nos psa nie powinien dotykać kagańca (zalecany 1 cm luz).

 

 

v  Po drugie - materiał z którego kaganiec jest wykonany. Tutaj wszystko zależy od tego jakiego masz psa. Nie kupuj małemu psu ciężkiego metalowego kagańca! Kaganiec powinien być w miarę lekki, ale wytrzymały. Plastikowe kagańce natomiast mają zazwyczaj małą rozmiarówkę i nie na każdego psa da się taki kaganiec dopasować. Dobrze żeby kaganiec miał neoprenową wyściółkę w środku, która dodatkowo chroni przed otarciami kufy.

 

v  Po trzecie - zastanów się do czego jest Ci potrzebny kaganiec? Jeśli pies jest agresywny, to może podszczypywać przez kaganiec materiałowy i lepiej się sprawdzi kaganiec zabudowany. Jeżeli twój psiak uwielbia zjadać śmieci na spacerach, kaganiec metalowy go przed tym nie powstrzyma, lepiej się sprawdzi kaganiec plastikowy z podwójnym dnem. Natomiast na codzienne spacery, szkolenia i dłuższe podróży świetnie się sprawdzi kaganiec fizjologiczny.

 

Czym jest kaganiec fizjologiczny?


To najwygodniejszy kaganiec dla psa. Jest elastyczny i ciepły w dotyku. Jest większy niż klasyczny kaganiec koszykowy i daje psu więcej swobody. Jeden z bardziej popularnych modeli kagańca fizjologicznego, Baskerville Ultra, posiada trzy sposoby mocowania, w tym mocowanie do obroży psa. Dzięki temu mamy pewność, że pies nie zdejmie sobie kagańca. Dodatkowo kaganiec Baskerville Ultra jest tak wyprofilowany, że nie uciska nosa psa i nie powoduje otarć. Kaganiec fizjologiczny umożliwia psu nie tylko ziajanie, czy picie wody, ale też pobieranie smakołyków, dlatego nadaje się do treningów.