Zamówienia na kwotę powyżej 150,00 zł dostarczamy GRATIS

Jeżeli łączna wartość wszystkich Twoich zakupów w naszym sklepie przekroczy 450 zł dostaniesz 3% stałego rabatu!

  • Obniżka

Advantix Spot-On dla psa 4-10kg - 1 pipeta

29,00 zł
27,00 zł
Brutto
Zniżka 2,00 zł

Uwaga! 

Wprowadzono zakaz sprzedaży wysyłkowej tego produktu. Jest sprzedawany wyłącznie z opcją odbioru osobistego. Jeśli chcesz zakupić ten produkt, lub uzyskać dodatkowe informacje, skontaktuj się z nami: 784 090 891, sklep@zooboom.pl

Opakowanie zawiera 1 pipetę
 
Advantix Spot-on (100 mg +500 mg)/1 ml; roztwór do nakrapiania.
Wyłącznie na skórę.

 1 pipeta 1,0 ml roztworu do nakrapiania zawiera:
 
Imidaklopryd 100 mg
Permetryna 500 mg
 N-metylopyrolidon
Miglyol 812
Butylohydroksytoluen (Ph. Eur.)
Kwas cytrynowy bezwodny

 Docelowe gatunki zwierząt - Pies.
 
Działanie: zapobieganie i zwalczanie infestacji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor spp.) oraz pcheł (Ctenocephalides spp.) u psów, a także odstraszanie komarów i muchówek (Phlebotomus sp.).
Jednorazowe zastosowanie zapobiega dalszej infestacji kleszczy przez cztery tygodnie. Kleszcze są odstraszane oraz/lub zabijane, przez co ogranicza się ryzyko wystąpienia chorób przez nie przenoszonych (np. boreliozy, riketsjozy, ehrlichiozy). Kleszcze umiejscowione na psie w momencie zastosowania preparatu zostaną zabite, ale pomimo to pozostaną wczepione i będą widoczne.
 
Pchły na psie giną w ciągu jednego dnia od rozpoczęcia leczenia. Jednorazowe zastosowanie zapobiega dalszej infestacji pcheł przez cztery tygodnie. Produkt może być stosowany jako element złożonego leczenia alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).
 
Jednorazowe leczenie zapewnia widoczne działanie odstraszające wobec meszek i komarów w ciągu czterech tygodni, zmniejszając przez to ryzyko wystąpienia chorób przez nie przenoszonych (np. leiszmaniozy).
 
Przeciwwskazania
 
Nie stosować u szczeniąt poniżej 7 tygodnia życia.
Nie stosować u kotów.
 
Należy zachować ostrożność, aby nie dopuścić do kontaktu zawartości pipety z oczami lub pyskiem psa, u którego stosuje się preparat. Należy nie dopuszczać do wylizywania miejsca podania preparatu przez zwierzę leczone, lub przez inne zwierzęta, z którymi przebywa.
 
Rozpuszczalnik użyty w Advantix Spot-on może plamić niektóre materiały, łącznie ze skórą, tkaninami, tworzywami sztucznymi i wykańczanymi powierzchniami. Należy pozwolić, aby miejsce podania preparatu wyschło, zanim dopuści się do jego kontaktu z takimi materiałami.
 
Schemat dawkowania Advantix Spot-on:
 
Jednorazowe zastosowanie zapobiega dalszej infestacji kleszczy i pcheł przez cztery tygodnie, przez co ogranicza się ryzyko wystąpienia chorób przez nie przenoszonych.
 
Ponowna infestacja związana z pojawieniem się w otoczeniu zwierzęcia nowych pcheł może trwać przez sześć tygodni lub dłużej po rozpoczęciu leczenia. W takim przypadku może być konieczne więcej, niż jednorazowe użycie preparatu, w zależności od ilości pasożytów w otoczeniu. Aby utrudnić pchłom bytowanie w środowisku, zaleca się stosowanie środków zwalczających dorosłe pchły i osobniki w stadiach rozwojowych w otoczeniu zwierzęcia.
 
Jednorazowe leczenie zapewnia widoczne działanie odstraszające wobec meszek i komarów w ciągu czterech tygodni, zmniejszając przez to ryzyko wystąpienia chorób przez nie przenoszonych.
 
Preparat zachowuje skuteczność po zmoczeniu sierści zwierzęcia. Jednakże w przypadku częstego kontaktu z wodą, konieczne może być ponowne naniesienie preparatu, w zależności od obecności ektopasożytów w otoczeniu zwierzęcia. W takim przypadku nie należy stosować preparatu częściej, niż raz na tydzień
 
W przypadku zaistnienia konieczności umycia psa szamponem, zaleca się uczynić to przed naniesieniem preparatu lub przynajmniej w tydzień po jego zastosowaniu, w celu uniknięcia konieczności powtarzania zabiegu.
 
Advantix Spot-on jest preparatem przeznaczonym do stosowania miejscowego, dozwalczania ektopasożytów, zawierającym jako substancje czynne imidakloprid, insektycyd z grupy neonikotynoidów oraz permetrynę – syntetyczny pyretroid. Kombinacja taka wykazuje działanie bójcze wobec owadów, roztoczy oraz działa jako repelent.
 
Produkt jest przeznaczony do stosowania na skórę. Po zaaplikowaniu miejscowym u psa, roztwór bardzo szybko rozprzestrzenia się po całym ciele zwierzęcia. Obydwie substancje aktywne wykazują skuteczność na skórze i okrywie włosowej leczonego zwierzęcia przez 4 tygodnie.
 
NAZWA I ADRES PODMIOTU ODPOWIEDZIALNEGO
 
Bayer Animal Health GmbH
D-51368 Leverkusen, Niemcy
 
NUMER(-Y) POZWOLENIA NA DOPUSZCZENIE DO OBROTU
 
1413/04

Bayer
5909997024035
10 Przedmioty