Dajana Country Mix Exclusive 500g dla jeża

19,90 zł
Brutto

Kompletny pokarm dla jeży

Ekskluzywny kompletny pokarm dla jeży (afrykański jeż pigmejski, Atelerix albiventris, Atelerix algirus, Hemiechinus auritus, Echinops telfairi, Erinaceus europaeus, Erinaceus roumanicus i podobne gatunki).

Nowoczesne przetwarzanie składników za pomocą ekstruzji na zimno zachowuje ich wartości odżywcze, a także zapach i smak. Optymalna kombinacja składników odżywczych gwarantuje łatwą strawność, wzmocnienie odporności i ogólne korzyści dla organizmu tych zwierząt. Właściwości granulek (kształt, wielkość i zmniejszona twardość) są specjalnie dostosowane do jeży.

Podstawowym składnikiem pokarmu jest wysokiej jakości mączka drobiowa, uzupełniona mączką z owadów, a następnie siemię lniane, które zawiera bardzo korzystne kwasy tłuszczowe Omega-3. W składzie znajduje się także wulkaniczny minerał zeolit, który ma wysokie właściwości detoksykacyjne. Zapach i smak naszych pokarmów wzmacniają tylko naturalne składniki - żurawina, owady, jabłka, ekstrakt z rozmarynu.

COUNTRY MIX HEDGIE SOFT zawiera również wyciąg z jukki (Yucca Schidigera), która jest bogatym źródłem wapnia, fosforu, potasu, żelaza i witamin A i B. Składnik ten wspomaga skuteczne wchłanianie składników odżywczych w układzie pokarmowym oraz zmniejsza wzdęcia i redukuje zapach odchodów.

Opracowano we współpracy z czeskim klubem hodowców jeży.

SKŁAD:

Mączka drobiowa, miąższ jabłkowy, kukurydza, pszenica, mączka z owadów, drożdże piwne, lucerna, olej z łososia, zeolit, chlorek sodu, żurawina, siemię lniane, inulina, jukka, beta karoten, ekstrakt z rozmarynu.

SKŁADNIKI ANALITYCZNE:

Białko surowe 28 %, włókno surowe 12 %, oleje i tłuszcze surowe 9 %, popiół surowy 2,2 %, wapń 0,8 %, fosfor 0,4 %.

DODATKI DIETETYCZNE (1 kg):

Witamina A 12.500 IU, witamina D3 2.500 IU, witamina C 130 mg, witamina E 120 mg.

INSTRUKCJE DOTYCZĄCE KARMIENIA:

Jeżom z nadwagą i przy obniżaniu wagi podawać 1-2 łyżeczek dziennie, aktywnym jeżom i jeżom w dobrej kondycji podawać 3-4 łyżeczek dziennie. Ważne jest, aby kontrolować kondycję jeża i dostosować dzienną dawkę. Nie zapomnieć o podawaniu zróżnicowanego pokarmu zawierającego żywe owady oraz o codziennym zapewnieniu świeżej wody. Nowy pokarm stopniowo dodawać do obecnego, żeby zwierzę się przyzwyczaiło.

Dajana
32240
15 Przedmioty

Opis

Gryzonie
Dla Jeża